Wymiana oleju i filtrów

Wymiana olejów i filtrów to czynności konieczne, aby cieszyć się długoletnim i bezawaryjnym działaniem. Bez względu na to, czy nasz samochód jest nowy, czy też nie, warto pamiętać o regularnej wymianie wszystkich tych elementów, aby zapewnić sobie bezawaryjność na lata.

Wymiana oleju powinna odbyć się po przejechaniu od 10 do 20 tys. kilometrów – takie zalecenia podają producenci samochodów. Skąd taka rozbieżność i kiedy faktycznie trzeba wymienić olej? Częstotliwość wymiany oleju zależy od sposobu eksploatacji samochodu i jego wieku, ale warto zapamiętać, że olej powinien być wymieniany raz do roku, a wraz z olejem oczywiście należy wymienić filtr oleju, którego zadaniem jest wyłapywanie zanieczyszczeń, które znajdują się w nim znajdują. Wymiana filtra oleju jest czynnością obowiązkową przy wymianie oleju.

Innymi elementami eksploatacyjnymi, które należy wymieniać są filtr paliwa oraz filtr powietrza.
Filtr paliwa odpowiada za oczyszczenie paliwa podawanego do silnika oraz zatrzymuje wodę w nim zawartą. Standardowo zaleca się wymianę co ok. 40 tys. kilometrów. Warto nie ignorować zaleceń producentów samochodów, bo zabrudzony filtr paliwa może spowodować bardzo kosztowne uszkodzenia silnika.
Filtr powietrza oczyszcza powietrze dolatujące do silnika. Zapchany filtr może doprowadzić do dostawania się do silnika zanieczyszczonego kurzem i pyłem powietrza, które uszkodzi cylindry oraz tłoki, a konsekwencją tego będzie skrócona żywotność silnika. To, co odczujemy znacznie szybciej przy zabrudzonym filtrze powietrza to pogorszone osiągi naszego samochodu.

Na koniec filtr kabinowy, którego regularna wymiana nie wpłynie na żywotność silnika, ale zdecydowanie wpłynie na komfort pasażerów podróżujących samochodem. Filtr kabinowy ma za zadanie wyłapywać pyłki roślin, kurz, zarodniki grzybów oraz inne zanieczyszczenia i zapobiec dostaniu się ich do kabiny. Zaleca się wymianę również raz do roku, a sygnałem mówiącym że filtr jest zabrudzony jest nadmierne parowanie szyb i nieprzyjemny zapach dochodzący z wylotów powietrza.

W Krak-Serwis Kraków zadbamy o Państwa samochód i wymienimy olej oraz wszystkie filtry. Zajmujemy się samochodami wszystkich marek.

Zadzwoń i umów się na wymianę. Zapraszamy!

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek 8:00 - 16:00

Adres

ul. Zakopiańska 288

30-435 Krakóww

zobacz mapę »

Telefon

tel. 692 908 877

tel. 601 532 201